Běhouny koberce

Koberce, nad kterými slunce opravdu nezapadá, ideální do všech místností

Různorodé využití. Tak by se dvěma slovy dala označit největší přednost tohoto typu koberců. Totiž, abyste rozuměli, koberce běhouny můžete zařadit nejen kamkoliv v domácnosti, ale hodí se i do komerčních prostor. Díky tomu, že mají speciální protiskluzovou vrstvu, můžete je dát i na linoleum nebo dokonce schodiště, kde by jiný typ koberce mohl předznamenat ošklivý pád. Penziony, kanceláře, chodby před čekárnami a další možnosti, které se tu přímo nabízejí…

Běhouny s moderními vzory nebo plyšové a tkané? Stačí si vybrat

Na výběr jsou desítky různých možností, aneb není běhoun jako běhoun. Důležitá je nejen šířka běhounu (na trhu je standardně rozmezí mezi 60 a 120 centimetry), najít ale můžete při troše pátrání i trochu neobvyklé velikosti. Libo obšité okraje koberce? Stačí si jen vybrat. Koberce běhouny můžete použít i ke kuchyňské lince, ale klidně i k posteli jako předložku. Fantazii se tu meze rozhodně nekladou. Výhodou tohoto typu koberců je velmi snadná údržba, díky které ušetříte pořádnou porci času. Tak proč se namáhat s jinými modely, když je tu skutečný ideál doslova na dosah ruky?

Před toaletou se malý kobereček opravdu hodí, s bosýma nohama jinak můžeme prochladnout, a totéž platí i pro sprchový kout. Kromě materiálu koberce bychom měli řešit i jeho velikost a životnost, kterou určuje poměr hustoty vlákna a výšky vlasu. Pořádně si proto koberec prohlédněte, rozdíl mezi střiženým a smyčkovým vlasem může být poměrně značný. A pozor, střižený vlas může být výrazně hustší a pohodlnější, proto často vydrží mnohem déle!

Tmavá barva místnost opticky zmenší, volte proto běhouny s rozmyslem

Velmi důležitý je zde i výběr barvy. Totiž, pro koberce obecně, nejen běhouny, platí jedna zásada. Tmavé barvy místnost opticky zmenší, světlé barvy a jemné dekory naopak trochu zvětší. Jak to chcete mít v obýváku nebo ložnici právě vy?